Η Β΄ τάξη αρθρογραφεί

“Τα δευ-ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ του Βασιλικού”

Τα δύο τμήματα της Β’ τάξης του σχολείου μας δημοσίευσαν το πρώτο τεύχος της εφημερίδας τους : “Τα δευ-ΤΕΡΑΤΑΚΙΑ του Βασιλικού” στα πλαίσια του μαθήματος της Νεοελληνικής Γλώσσας: “Εφημερίδες, εφημερίδες!”. Η εφημεριδουλα τους περιλαμβάνει άρθρα γραμμένα από τους ίδιους τους μαθητές σχετικά με τις δράσεις του σχολείου, τις εξορμήσεις τους, αλλά και τις προτιμήσεις τους γιατί και οι μικροί μας φίλοι έχουν φωνή! Τη Δευτέρα 22 Απριλίου βγήκαν στο παρκάκι απέναντι από το σχολείο για να πουλήσουν το έργο τους ως γνήσιοι εφημεριδοπωλες. Η ανταπόκριση από τους γονείς, εκπαιδευτικούς και όχι μόνο ήταν συγκινητική! Το σύνολο των μαθητών τους ευχαριστούν και υπόσχονται να υπάρξει και δεύτερο τεύχος! Τέλος ένα μεγάλο ευχαριστώ στο βιβλιοπωλείο της περιοχής μας : ” Στόχος” γιατί χωρίς την εξαιρετική προσφορά του, τίποτα δεν θα μπορούσε να έχει πραγματοποιηθεί.

Υπεύθυνες εκπαιδευτικοί : Δροσάτου Χρύσα, Λάμπρου Ελένη