Χριστουγεννιάτικη γιορτούλα

Με μεγάλη χαρά πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2022 η χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του σχολείου μας από τους μαθητές της Α’ και Β’ τάξης. Τα παιδιά της πρώτης παρουσίασαν το θεατρικό: «Ο Αϊ – Βασίλης στη φυλακή» και της δευτέρας: «Τα καλικατζαράκια» χαρίζοντας άφθονο γέλιο σε μικρούς και μεγάλους.

Ήταν μια ζεστή βραδιά με πολλά χαμόγελα και ευχάριστη διάθεση. Η προσέλευση γονιών και φίλων ήταν συγκινητικά μεγάλη, γεγονός που γέμισε κουράγιο τους μικρούς μας ηθοποιούς να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό πάνω στη σκηνή.

Ύστερα από δύο χρόνια «κεκλεισμένων των θυρών» λόγω της πανδημίας, η βραδιά έκλεισε με τις θερμότερες ευχές για υγεία σε όλους και ένα σχολείο ΑΝΟΙΧΤΟ με τους μαθητές μας να προοδεύουν και να εξελίσσονται μέσα σε αυτό.

Ευχόμαστε λοιπόν από την καρδιά μας… «Να είναι το 2023 μια χρονιά που θα φέρει μόνο χαμόγελα στα πρόσωπα όλων! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!».